Borsodi ingatlannal kapcsolatos információk

      BORSODI

   legnagyobb ingatlan

    adatbázis !   MIKSZ

Folyamatos feltöltés
 
Lakóparkok, Új építésű Társasházak
 
Ingatlan Szervezetek
 
Ingatlan Értékbecslők
 
Ingatlan Irodák Miskolcon
 
Önkormányzatok és szervezetei
 
Ingatlan irodák a megyében
 
Ügyvédi Irodák
 
Pénzintézetek
 
Ingatlan vásárlási hitelek
 
Földhivatalok
 
Cégbíróságok
 
Földmérők
 
Építész tervezők
 
Belső építészek
 
Megyei Médiák
 
Biztosítók
 
Államigazgatási portálok
 
Végrehajtással kapcsolatban
 
APEH által regisztrált számla kibocsátók
 
Aktuális híreinknél nem teszünk ki képeket, az oldal gyorsabb megnyitása érdekében.
Aktuális híreinknél nem teszünk ki képeket, az oldal gyorsabb megnyitása érdekében. : 14 év lemaradásunk van az unióhoz képest

14 év lemaradásunk van az unióhoz képest

  2005.03.08. 17:19

Lakásügyek:

Lakásügyek:


Kelet-Közép-Európában Magyarországon található a legkevesebb bérlakás – állapította meg az S-BauSparkasse felmérése. A kimutatás szerint hazánkban minden 100 lakásból 91 magántulajdonban van, míg például Ausztriában a lakások 46 százaléka bérlakás.

A magyarhoz nagyon közeli, 90 százalékos a magántulajdonú lakások száma Szlovéniában, míg Horvátországban 100 lakásból 85 van magántulajdonban. Csehországban ugyanakkor többségben vannak a bérlakások, 51 százalékos a részarányuk. Hogy ez a múlt öröksége, azt jól mutatja az a tény, hogy a csehországi bérlakások 80 százalékát a nonprofit szektor, az önkormányzatok adják ki, míg Ausztriában a bérlakások 61,5 százaléka valódi kereskedelmi forgalomban, piaci alapon kerül kiadásra. Ami Magyarországot illeti: a bérlakások 56 százaléka van önkormányzati tulajdonban, 10 százalékuk felett egyéb szervezetek rendelkeznek, míg a klasszikus, piaci alapú bérlakások aránya 34 százalék.

A felmérés szerint ezer lakosra Magyarországon 406 lakás jut, e tekintetben a régióban csak Szlovéniában és Szlovákiában rosszabb az arány: északi szomszédunknál például csak 350 lakás jut egy ezerfős populációra. Ennek következtében ott a legnagyobb az egy lakásra jutó lakosok száma: egy szlovák átlagotthonban 3,21 ember él a statisztika szerint. Magyarországon ez az arányszám 2,5, amivel nem igazán vagyunk lemaradva az osztrák, a horvát és a cseh lakáskihasználtság 2,4-es mérőszámától.

Ha a lakások alapterületét nézzük, árnyaltabb a fenti kép. A legzsúfoltabbnak tűnő Szlovákiában például az átlagos lakásméret 82,5 nm, ám ez még mindig kisebb, mint amekkora alapterületű lakást egy osztrák család 1981-ben használt. Ma már Ausztriában egy átlagos lakás átlagterülete 91,3 nm, amivel toronymagasan vezetnek a régióban. Magyarországon az átlaglakás az Erste-csoporthoz tartozó S-BauSparkasse felmérése szerint 71,4 nm, aminek következtében egy átlagpolgárra 28,6 nm élőhely jut. Ennél jobb adatokkal csak – természetesen – Ausztria (38 nm), valamint Horvátország (29,3 négyzetméter) büszkélkedhet. Hiába jut 100 lakosra 427 lakás Csehországban, a viszonylag kis területű – 53,7 négyzetméteres átlagnagyságú – otthonoknak betudhatóan egy cseh polgár 22,4 négyzetméternyi életteret tudhat csak magáénak.

Az S-BauSparkasse felmérése szerint Magyarországon lehet messze a legolcsóbban felépíteni egy lakást: egy négyzetméter építési költsége a felmérés szerint 435 euróból – mintegy 108 ezer forintból – volt megoldható 2003-ban, ami köszönő viszonyban sincs az 1435 eurós osztrák árral. Sokat elmond ugyanakkor a kereseti lehetőségekről az, hogy a felmérés idején az átlagbérből élő osztrák polgár kevesebb idő alatt – 4,4 évi átlagkeresetéből – tudott megvenni egy 70 négyzetméteres lakást, mint az ezért sokkal – 76 százalékkal – kevesebbet fizető magyar átlagpolgár, aki 4,7 évi keresetének összelapátolásából tudta volna megoldani lakásproblémáját a felmérés szerint. Már-már osztrák szinten állnak a kimutatás szerint a szlovénok, náluk 4,5 évi kereset elég egy 70 négyzetméteres lakás megvásárlásához, míg Szlovákiában 8 évi átlagkereset kell ugyanehhez.

Az S-Bausparkasse felmérése szerint 2002-ben a térségben Magyarországon épült a legtöbb lakás, 31 500 – ugyanakkor még ezzel a kiemelkedő volumennel is 14,1 év kell az országnak ahhoz, hogy elérje az Európai Unió 15 régebbi tagjának átlagát, ahol ezer lakosra 450 lakóhely jut.

Forrás: NAPI Gazdaság

 
Miskolc
 
Hírlevélre feliratkozás
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Kiemelt Ingatlan Iroda Ajánlásunk !
 
Ingatlan nyilvántartás
 
Termőföldről info.
 
Könyvajánló
 
Térkép
 
Pályázatok
 
Mértékegységek
 
Illetékek
 
Amire Szüksége lehet !
 
Adózással kapcsolatban
 
Nyomtatványok
 
Ingyen Telefonálás
 
Kereső rendszerek
 
Országos Média Hírek
 
Webkamerák
 
Weblap készítés
 
Statisztika
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
E-mail